Mechanicy24.pl

Elektryk samochodowy – Mechanik

Elektryk samochodowy – Mechanik

W warsztacie samochodowym pracuje wiele osób wykonujących różne zawody. Jest to dość dobrze płatna praca.   Oczywiście każdy kto profesjonalnie zajmuje się mechaniką samochodową powinien ukończyć odpowiednie szkoły, ale i mieć tzw. smykałkę do wszelkiego rodzaju napraw. 

Mechanik samochodowy elektryk – co robi?

Wśród zawodów związanych z tą dziedziną jest np. mechanik samochodowy elektryk. Zajmuje się on  układami bezpieczeństwa i komfortu jazdy, sprawdza stan techniczny instalacji elektrycznych pojazdów oraz naprawia wszelkie usterki z tym związane.

Mechanik elektryk zajmuje się także montażem urządzeń we wnętrzu pojazdów takich jak np. autoalarm, systemy oświetleniowe, klimatyzacja.   Instaluje również wiązki elektryczne i inne elementy systemów elektrycznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania auta. Jest to np. sygnalizacja, czy oświetlenie

Dobra diagnoza Elektryka Samochodowego

Obecnie samochody zawierają wiele skomplikowanych układów elektrycznych. Mechanik samochodowy elektryk powinien wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami.

Coraz większa ilość elektroniki i elementów komputerowych w samochodzie zmusza warsztaty samochodowe do zakupów coraz to lepszych sprzętów diagnostycznych do napraw samochodów czy diagnostyki. Tak jest też z nasza firmą. Posiadamy najlepsze maszyny do diagnoz elektryki w samochodzie.

Jednak nadal pozostało mnóstwo elementów, które każdy mechanik elektryk samochodowy jest w stanie szybko i sprawnie naprawić bez potrzeby zaawansowanych diagnoz.

Mechanik samochodowy elektryk zajmuje się często także prostszą elektryką w samochodzie.

Dobry mechanik samochodowy elektryk wie gdzie, co świeci

Mechanik zajmujący się elektryką wie, gdzie znajduje się odpowiednie okablowanie, odpowiednie przewody do lamp, odpowiednie bezpieczniki odpowiadające za np. wentylatory czy elektroniczny bagażnik.

Teraz, wraz z nadejściem możliwości analizy i diagnostyki komputerowej auta „dotarcie” do uszkodzonych elementów jest jeszcze łatwiejsze i dużo, dużo dokładniejsze…